بیمارستان سیدالشهداء فارسان
۱۴۰۰/۷/۵
بسیج جامعه پزشکی پایگاه سیدالشهداء(ع)
 
مسئول جامعه پزشكي پايگاه سيدالشهداء (ع) فارسان: هيبت الله رئيسي
تلفن تماس مستقيم: 03833229910
حضور مخلصانه پزشكان و پرستاران فداكار و بسيجي در دفاع مقدس كه در روزهاي آتش و خون در قالب تيم هاي اضطراري در خطوط مقدم نبرد ، بيمارستان ها و درمانگاه هاي صحرايي به رفع آلام مجروحان مي پرداختند ، زمينه اي شد تا پس از جنگ تحميلي اين حاملان پيام پايداري و استقامت به عنوان بخشي از بدنه تنومند بسيج ، به منظور اعتلاء و اشاعه فرهنگ مقدس و معنوي ايثار و شهادت در جامعه پزشكي و دانشگاهي كشور و ثبت و انتقال تجارب و مواريث گرانبهاي دفاع مقدس گرد هم آيند .
با تشكيل بسيج جامعه پزشكي در سال 74 كه با انتخاب و فعاليت نخستين شوراي مركزي بسيج جامعه پزشكي همراه بود ، اين حركت ارزشمند سرعت و توان بيشتري كسب نمود و از آن تاريخ تاكنون فعاليت چشمگيري در عرصه هاي كارشناسي حوزه سلامت ، علمي ، بهداشتي ، درماني و فرهنگي توسط بسيج جامعه پزشكي صورت پذيرفته است .
هم اكنون بسيج جامعه پزشكي با بهره گيري از تعداد بي شماري از نخبگان و اساتيد گروه پزشكي و پيراپزشكي كه در شوراي مركزي و شوراهاي بسيج جامعه پزشكي استانها گرد هم آمده اند ، جهت سياستگذاري و ارزيابي برنامه ها و فعاليتها در مسير اهداف مشخص شده، استفاده مي نمايد.
دفتر بسيج جامعه پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد بر اساس توافق فرماندهي محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با وزير وقت بهداشت درمان و آموزش پزشكي مبني بر راه اندازي بسيج جامعه پزشكي در سطح دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر كشور منعقد گرديد و بر اين اساس مقرر شد روساي دانشگاههاي علوم پزشكي نسبت به بازگشايي دفتر بسيج جامعه پزشكي در دانشگاهها تمهيدات لازم را انديشيده و نسبت به معرفي شوراي بسيج جامعه پزشكي اقدامات لازم به عمل آيد .
در نهايت در نيمه دوم سال 1380 اولين شوراي تخصصي بسيج جامعه پزشكي با صدور ابلاغيه اي در سطح دانشگاه راه اندازي و اولين گردهمايي آن در ايام مبارك دهه فجر در دانشگاه برگزار شد .
دفتر بسيج جامعه پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در حال حاضر فعاليت هاي خود را در زمينه هاي مختلف فرهنگي ، علمي وپژوهشي ، ورزشي ، امداد و درمان و ... در بيش از 32 مركز از مراكز آموزشي ، بهداشتي ، درماني زيرمجموعه دانشگاه دنبال مي كند و برگزاري همايش ها و مسابقات مختلف فرهنگي ، كارگاههاي علمي آموزشي ، اعزام تيم هاي تخصصي به مناطق محروم و كم برخوردار ، برگزاري ويزيت رايگان به مناسبت هاي مختلف ، برپايي بيمارستان هاي صحرايي ، تشكيل تيم هاي اضطراري براي مواقع بحران و ... از جمله برخي از فعاليت هاي بسيج جامعه پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد مي باشد .
✅خلاصه اي از فعاليت هاي بسيج
#اردو_جهادي👩‍⚕👨‍⚕
#اردو_تشكيلاتي_تفريحي📝🏔
#اربعين🏴
#اردو_زيارتي_تشكيلاتي_مشهد📚
#راهيان_نور🚌
#يادواره_شهدا
تاریخ به روز رسانی:
1398/08/14
تعداد بازدید:
1014
آدرس:فارسان- بلوار آيت ا... خامنه اي روبروي پمپ بنزين
كدپستي:8861698683 - 8861698683    تلفن: 3-03833227331
h.farsan@skums.ac.ir
Qr Code
تاریخ بروز رسانی 1400/07/05
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal