بیمارستان سیدالشهداء فارسان
۱۴۰۰/۷/۵
CT اسکن و MRI

 

سي تي اسكن

اين بخش با دستگاه سي تي اسكن MULTISLICE  زيمنس با امكان انجام سي تي فلوروسكوپي توانايي انجام سي تي اسكن هاي روتين و سي تي آنژيوگرافيهاي تخصصي (اندامها، مغز، آئورت سينه اي وشكمي، كاروتيد و...)،  سي تي اسكن سه بعدي، سي تي اسكن از مجاري بدن (سي تي كولونوسكوپي، سي تي برونكوسكوپي، سي تي سيستوسكوپي و ..) سي تي فلوروسكوپي همراه با  تكنيكهاي اينترونشنال (روش هاي تهاجمي در درمان و تشخيص ) نظير: بيوپسي، ورتبر پلا ستي، نفروستمي و ... را ارايه نمايد.اين بخش در سه شيفت صبح، عصر و شب فعال مي باشد.

گردش كار بخش:

در قسمت راديولوژي در خواست بيمار تحويل گرفته شده پس از بررسي صحت موارد بيمه اي  (در صورت داشتن بيمه) اگر نوع در خواست ساده باشد بيمار همان موقع پذيرش شده  و در نوبت انجام عكسبرداري قرار ميگيرد و در صورتي كه عكسبرداري رنگي باشد پس از دادن توضيحات  كتبي و شفاهي به بيمار به وي نوبت داده مي شود. در اين مركز كليه راديو گرافي هاي ساده رايج طبق در خواست پزشكان اجرا مي شود و در مورد تصويربرداري هاي رنگي  HSG,B.S,B.E,IVP,VCUG و OPG   صورت مي پذيرد.

در قسمت سونوگرافي بجز سونوگرافي داخلي كليه در خواستهاي سونوگرافي با گرفتن نوبت از قبل ( غير از بيماران اورژانس) از طريق ثبت در دفتر نوبت دهي  و ارائه راهنمايي هاي شفاهي و كتبي از جانب منشي انجام مي شود. در قسمت سي تي اسكن در خواست بيمار رويت مي شود.در صورتي كه بيمه باشد پس از بررسي موارد بيمه اي به بيمار نوبت داده شده و راهنمايي هاي لازم در خصوص نحوه انجام  و آمادگي هاي لازم  ارائه مي گردد.در مورد بيمه هاي تامين اجتماعي قبل از پذيرش در سيستم HIS   حتما اطلاعات مربوطه در سايت تامين اجتماعي ثبت مي گردد.

پروسيجرهايي كه نياز به آمادگي قبلي دارند:
  • تصوير برداري هاي ساده رنگي  شامل:هيستروسالپينگوگرافي-باريم انما-باريم سوالو-ترانزيت –كولون ترانزيت-KUB-L.S- UPPER GI-IVP-VCUG
  • سونوگرافي ها شامل:شكم و لگن- لگن-سيستم ادراري-بارداري هاي زير 3 ماه
  • سي تي اسكن هاي با كنتراست

آمادگي هاي لازم: 

براي انجام كليه عكسبرداري هاي L.S-KUB رنگي در راديولوژي و سي تي اسكن هاي با تزريق و بيمار بايد حداقل از 8 الي 10 ساعت قبل ناشتا (NPO) باشد.و در مورد سونوگرافي شكم  و احشاء آن  حداقل از 4 تا 6 ساعت قبل.

در انجام KUB-L.S-IVP –باريم انما-ترانزيت بيمار ميبايست در شب قبل از آزمون اقدام به مصرف روغن كرچك يا شياف بيزاكوديل نمايد . در صورتي كه از قرص جويدني دايمتيكون نيز استفاده شود بهتر است.

در بخش سي تي اسكن  در مواردي كه كنتراست خوراكي بايد مصرف شود از 1 ساعت ونيم  تا 2 ساعت وقت لازم است تا سيستم گوارش بيمار به ويژه روده كوچك با ماده حاجب پر شود.

تاریخ به روز رسانی:
1397/02/01
تعداد بازدید:
4477
آدرس:فارسان- بلوار آيت ا... خامنه اي روبروي پمپ بنزين
كدپستي:8861698683 - 8861698683    تلفن: 3-03833227331
h.farsan@skums.ac.ir
Qr Code
تاریخ بروز رسانی 1400/07/05
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal